село Підгорівка

ЄДРПОУ: 04337529
Населення: 3556 осіб на 01.01.2019
Поштовий індекс: 92723
Адреса: с. Підгорівка, вул. Чкалова, буд. 128 Старобільський район, Луганська область
Телефон: (06461) 2-14-60
Голова: Цукур Вячеслав Анатолійович

Анкетна довідка по населеному пункту

Підгорівської сільської ради – село Підгорівка

Підгорівка — село в Україні, у Старобільському районі Луганської області. Населення становить 3556 осіб. Орган місцевого самоврядування — Підгорівська сільська рада. Селом тече річка Біла, права притока Айдару (басейн Сіверського Дінця).

Село Підгорівка виникло на Північному заході від міста Старобільськ, на правому березі р.Айдар. Назва пішла від того,що перші поселенці будували свої житла під крутими схилами берегів Айдар і Білої,у підніжжя гір Пристін і Філонова (Артьома).

До 1686 року це місце являло собою “дике поле”.Поступово воно заселялося кріпаками – втікачами з Чернігівської,Полтавської губерній.

Першими жителями були селяни на прізвище Дубові.Населення займалося землеробством і скотарством.Половина земель належала куркулям,решта середнякам і біднякам.Було розвинуте і гончарство,виробляли кирпич і черепицю.

В селі була побудована церква,яка називалася ім′ям свята “Івана Купала”.Засновником її був підпоручик того часу Бутков Іван Іванович.

Церква була збудована за 1 рік,але була підмита водою і зруйнована.Пізніше була побудована друга церква і названа іменем “Петра і Павла”.

Раніше село не мало назв вулиць і ділилось на частини,які називались в народі десятки:Верхня і Нижча Підгорівка.Нижча підгорівка ділиласт на : Квашівку,Репівку,Головківку,Щемилово,Їжаківку,Денисівку,Собачівку.

В селі відбувалось три ярмарки на рік,які проходили на вигонах.

Земля належала дворянам Биковське поле – 1200 га.,Кармазіна – 800 га.,Фандеєв – 810 га.,церковної землі – 40 га.

Поміщецьких земель не було,за винятком лісних урочищ.Ліли належали: купцю І-ї гільдії Кожухову,половина всіх останніх масивів належала промисловцям:Склярову,Мирошниченку,Аранському.

На прилеглих землях до села знаходяться поля:Орлове,Свистунове; ліси: Крайній,Середній,Водяний,Лісковий,Липовий,Шевський,Винницький,Тушистий.

На території села було три заводи:цегельний,черепичний,вапняний,які працювали на місцевій сировині.

Радянську владу було встановлено в перше в селі в 1918 році,а остаточно в листопаді 1920 року. Першим головою сільради був обраний Чернуха Григорій Тимофійович.

В селі до революції була 4-річна школа,яка була побудована земською управою,в 1904 році в ній навчалося до 70 дітей. І була 3-х річна церковно-приходська школа,в якій навчалося до 30 дітей.Після колективізації початкова земська школа стала семирічною,а церковно-приходська стала початковою школою.В 1939 році почали будувати в селі середню школу,будівництво йшло повільними темпами,до літа 1941 року збудували стіни двох поверхів.почалася війна,ця школа була зруйнована.Після війни в селі працювали дві семирічки,з 1960 р. – восьмирічки. Тільки в 1986 році в с.Підгорівка була  збудована середня школа.Збулась мрія жителів села мати в селі десятирічку.

В 1928-1929 р.р. почалося будівництво сільського клубу.населення села приймало активну участь у суботниках на будівництві клубу.

На території села розташовувалась центральна садиба колгоспу «Україна» за яким закріплено має 3,8 тис. га земельних угідь,у т.ч. 3,1 тис.га орної землі. Вирощуювалися зернові і технічні (соняшник) культури. Колгосп спеціалізувався на м’ясо-молочному тваринництві.

У роки Великої Вітчизняної війни пішло на фронт 545 мешканців села,із них – 275 загинуло,а 423 учасники бойових дій нагороджені орденами та медалями.За мужність і відвагу,проявлені в боях із німецько-фашистсткими військками,уродженцям села В.С. Дерев′янку а І.В.Дубовому присвоєно звання Героя Радянського союзу.

На честь воїнів-визволителів села від німецько-фашистських військ встановлено пам′ятник.

У Підгорівці працюють дитячий дошкільний заклад;загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів,де є комп′ютерний клас із мережею інтернет,спортзал і спортивний майданчик;амбулаторія,клуб,бібліотека.

window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-129897358-27');